Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Токсичні люди Токсичні люди

Суспільство

Типи токсичних людей: як їх розпізнати та захистити себе

Опубліковано

Токсичні люди. Вони псують нам дні, тижні, або вибивають страйк і отруюють цілий рік. Ви могли ще навіть не зустрічати виразу “токсичні люди” чи “токсичні відносини”, але точно були знайомі з такими. Після спілкування з ними з’являються негативні емоції, тривога, відчуття провини чи невиплаченого боргу.

Але навіщо нам перетворювати на кошмар своє життя і спілкуватись з такими токсичними людьми? Психолог Тіна Тессіна для Huffington Post склала список людей, які можуть отруювати ваше життя. Розпізнайте їх і не дозволяйте більше псувати життя.

Привид

Друг, який раніше був надійним та комунікабельним, але тепер ніколи не відповідає на ваші повідомлення, є справжнім привидом.

Якщо ваші прохання постійно натрапляють на глуху стіну, можливо, настав час перестати розраховувати на свого хронічно відсутнього друга?

Стосунки з такими людьми часто однобокі – вони легко зникають, закриваються і тікають, не сказавши ні слова. Більшість токсичних людей у нашому житті, зокрема і привиди, люблять забирати наш час, ресурси, енергію, співпереживання та співчуття, але не віддавати їх назад.

Доросла дитина

Усі у вашій компанії люблять Майка, але всі вже дорослі люди, а він залишається дитиною. Ви допомагаєте йому з грошима, відповідаєте на нічні п’яні дзвінки та допомагаєте виплутатись з романтичних стосунків, яких взагалі не потрібно було починати. На цьому етапі ваші стосунки більше не дружні. Тепер ви наглядач, а не друг.

Річ у тім, що якщо людина постійно потребує вказівок, то вона, певно, не стане самостійною. За кожною драмою знайдеться інша, – каже психотерапевт С’юзен Пеаз Гадуа.

Читайте також: Страшне слово “ні”: як побороти свій страх перед відмовою

Немає нічого поганого в тому, щоб допомагати друзям, але чи цей друг надасть вам таку ж турботу? Чи ваша дружба – це лише залежність людини від вас?

Нарцис

Сьогодні термін “нарцис” дуже поширений.  Навіть трохи нарцистична людина може виснажити, якщо ви маєте справу з цим щодня або щотижня. 

Люди, які тільки беруть і ніколи не відмовляють собі, думають, що у світі все про них. Вони будуть висмоктувати з вас емоції, як вампіри. Не залишаєте їм місця у своєму житті.

Вічний критик

Ваш час з близькими людьми повинен окриляти, вони не повинні вас засуджувати. Якщо друг постійно критикує, можливо, він переоцінює своє значення у вашому житті?

Чи траплялося коли-небудь, що ви утримуватись від подробиць про те, з ким зустрічаєтесь чи те, що змінили роботу, аби тільки вас не критикували? Ніколи не варто захищати себе перед кимось. У цьому світі багато людей, які допоможуть вам сяяти яскравіше. Немає потреби постійно терпіти те, що вас змушують бути іншими.

Постійно потребує уваги

Той, хто постійно шукає уваги, живе кожен день так, як у його день народження. Він вже давно розпланував ваші вихідні разом з ним і не терпітиме відмови.

Ці типи токсичних людей, як правило, зарозумілі, вони постійно намагаються все контролювати. Вони знають, що найкраще для інших і розкажуть, хоч ви про це і не питали. Якщо з вами стане нудно, то вони підуть до когось іншого, хто підтримає їхні витівки, – каже Беккі Ветстон, сімейний психотерапевт з Арканзасу.

Підбурювач

Всі ми маємо друга, який дуже любить перемивати кісточки іншим. Тож якщо у вашому колі у когось будуть якість проблеми – завдяки підбурювачу ви цього не пропустите. Проте, у будь-який момент і ви самі можете стати об’єктом цих пліток.

Може ви й не хочете позбуватись цих людей – будемо чесними, інформатори з них чудові. Але будьте уважними до того, наскільки ви їм відкриваєтесь. А токсичні люди, своєю чергою, отримують задоволення від того, коли у вас проблеми.

Заздрість і контроль: ознаки токсичних людей

Видання Еntrepreneur також розказало про вісім ознак токсичних людей, яких можна розпізнати серед вашого оточення. Тримайтесь від них якомога далі.

1. Вони засуджують інших.

Такі люди знайдуть спосіб критикувати все, що завгодно і всіх, з ким спілкуються. Ви можете витратити свій час, щоб пояснити щось докладно, але це йде в одне вухо, а вилітає в інше. Вони роблять свої висновки ще до того, як почують факти. Такі люди не вміють слухати і неприємні в спілкуванні. Тому не сподівайтесь почути корисну пораду від них – лише змарнуєте час.

2. Вони заздрять.

Шлях до успіху зазвичай супроводжується як падіннями, так і злетами. Тому дуже важливо мати поруч людей, які зможуть підтримати у важкий час, та порадіти за ваші досягнення. Людина, яка заздрить, ніколи не радіє за інших. Вона вважає, що щось хороше має ставатись лише з нею, і ні з ким іншим.

Читайте також: 6 звичок, які відрізняють бізнесмена-міленіала від решти

3. Вони схиблені на контролі.

Такі люди ніколи не слухають інших. Вони вважають, що не повинні нічого роботи, адже самі знають краще за інших. Такий тип людини може спричинити неприємності у вашому особистому житті і діловому середовищі. Наприклад, якщо говорити про успішну бізнес-структуру, то там потрібні люди, які будуть слухати і виконувати інструкції. Якщо ж у вашій команді людина із манією контролю, це може призвести до багатьох проблем.

4. Вони зарозумілі.

Не плутайте довіру з нахабством – впевнені люди надихають, а зарозумілі залякують та дратують. Хтось із зарозумілим ставленням вважає, що він чи вона кращий за всіх навколо нього.

5. Вони вдають із себе жертв.

Така людина постійно шукає виправдання та звинувачує інших у своїх помилках. Це найбільш токсичні люди, які ніколи не беруть на себе відповідальність. Спробуйте викреслити таких людей зі свого життя, і разом з цим ви позбудетесь головного болю.

6. Вони негативно налаштовані.

Якщо людина негативно налаштована, то вона буде черпати вашу позитивну енергію. Вона ніколи не підбадьорюватиме вас, а лише тягнутиме вниз. Такі люди завжди будуть засуджувати кожну вашу ідею, і, замість того, щоб підтримати, вони лиш шукатимуть ті аспекти, через які задумане не може бути втілене в життя. Ці люди — енергетичні вампіри.

7. Вони брехуни.

Щоб досягти успіху ви повинні оточити себе успішними людьми, яким ви зможете довіряти та на яких можна покластись. Ви не можете довіряти брехунам, тому що ніколи не знатимете, коли вони обманюють, а коли кажуть правду.

8. Вони пліткують.

Люди пліткують, бо не впевнені у собі та не знають, як відокремити факти від домислів. Якщо така людина працює з вами, без неприємних наслідків не обійтись.

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі